Podmenu:

Povídání se sportem

Povídání se sportem

Sportovní projekt je realizovaný dlouhodobě ve spojení se sdružením rodiči z MŠ, kdy školka společně se Spolkem rodičů Studánka organizuje již přes 20 let sportovní odpoledne a další pohybové aktivity pro děti.

Děti z naší MŠ se účastnily také pravidleně olympiády školek z Prahy 12.

Sportovní projekt s názvem "Povídání se sportem" jsme zahájili ve školním roce 15/16. Realizujeme jej formou návštěv sportovců a sportovních klůbů z okolí v naší školce nebo v jejich sportovištích. Když se děti setkají s úspěšným sportovcem „na živo“ je to pro ně zcela jiný zážitek a může být velkou motivací se sportem začít. Nejen s tím daným odvětvím, ale sportem vůbec. 

Cílem tohoto projektu je představit dětem různá sportovní odvětví, aby se o daných sportech dozvěděly více. Aby si mohly udělat představu, jaké sporty existují a aby si mohly daný sport i vyzkoušet a zacvičit si. Nejedná se jen o povídání, ale i o samotné cvičení. Děti si už vyzkoušely kromě fotbalu a hokeje např. i karate a také první taneční kroky. Seznámili jsme je se sportovní střelbou, vyzkoušely si pádlování v kajaku.   Považujeme za důležité děti seznamovat se sportem už v útlém věku.  Sport může život člověka velmi obohatit, ať už se mu věnuje rekreačně nebo profesionálně. Chceme, aby si vyzkoušeli pocit úspěchu, že se jim povedlo odpálit míč, dát gól nebo trefit puk.  

Projektu se zapojili tito sportovci a byly představeny tyto sporty: Viktor Ujčík  - MS v ledním hokeji, Amálie Hilgertová – Juniorská mistryně světa v kanoistice, Lenka Marušková - Olympijské stříbro ve sportovní střelbě, Karel Kesl – několikanásobný MS v karate, Jana Mirjam Křížková taneční skupina YALLA, FC Tempo Praha – návštěva dětí ve fotbalovém klubu, návštěva dostihového odpoledne v Chuchli,  Imrich Bugár – Olympijské stříbro Hod diskem, badminton, softball, jezdectví v Cholupicích, horská kola a mnohé další...

 

http://www.atletikaprodeti.cz/zpravodajstvi/studanka-nahledla-do-taju-atletiky_1905